טיפים לקניית מכשיר סלולרי בחנות פרטית

סמארטפונים בחנות

רכישת טלפון נייד בחנות פרטית שונה מרכישתו ברשת סלולרית מוכרת, הנה כמה טיפים חשובים: 

1. לפני ביצוע העסקה יש לוודא כי המכשיר ניתן לכם באריזה מקורית סגורה. עם פתיחת האריזה וודאו כי מספר הדגם הרשום על גבי האריזה זהה למספר הדגם הרשום בהגדרות המכשיר. במוקד התקבלו תלונות של צרכנים אשר גילו לאחר זמן מסוים כי מספר הדגם המופיע על האריזה אינו זהה למספר הדגם הרשום בהגדרות המכשיר, דבר המעלה חשש כי המכשיר אינו מקורי.

2. וודאו קבלת חשבונית מפורטת עם פרטי המכשיר על הסכום המלא אותו שילמתם. החשבונית מהווה אסמכתא לביצוע העסקה. אם תהיה בעיה עם המכשיר, החשבונית תשמש אתכם להוכחת פרטי העסקה (המחיר ששולם, תאריך הרכישה וכו').

3. וודאו כי האחריות הניתנת לכם הינה אחריות היבואן ודאגו לקבל את האחריות בכתב. זכרו כי עבור מוצרי אלקטרוניקה שמחירם מעל 150 ש"ח ניתנת שנת אחריות מכוח החוק.

4. וודאו לפני ביצוע העסקה כי מחירי מכשירי הסלולר המוצגים למכירה באתר של החנות כוללים מקשים וממשק בעברית. יש לציין, באתר של החנות ניתן להציג מכשירים במחיר שאינו כולל מקשים בעברית אך ורק כאשר ניתן גילוי ברור ובולט לעובדה שהמכשיר אינו כולל מקשים בעברית ואת עלות התוספת.

5. בצעו סקר שוק – חשוב לעמוד על המחירים המקובלים בשוק, פנו למספר חנויות לקבלת הצעות מחיר או בצעו השוואת מחירים באינטרנט.

6. קבלו המלצות – כדאי לקנות רק בחנות שמוכרת לכם כחנות אמינה ו/או קיבלתם המלצה מצרכנים שרכשו בה בעבר.

7. ביטול עסקה למכשיר שנרכש בחנות – לא ניתן לבטל עסקה כאשר נעשה שימוש במכשיר, ולכן חשוב לוודא כי המכשיר מתאים לצרכים שלכם, ע"י היכרות עם מכשיר פתוח המוצג בחנות. אם לא בוצע כל שימוש במכשיר (חיבור לחשמל או הכנסת כרטיס SIM למכשיר מהווים שימוש במוצר) ניתן לבטל עסקה תוך 14 יום מיום קבלת המכשיר. העסק יהיה רשאי לגבות בעבור הביטול דמי ביטול בגובה 5% מהעסקה או 100 שקלים (הנמוך מביניהם).

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות