ארגון אמון הציבור נותן חשיבות רבה לשיוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות ופועל על מנת לאפשר לכלל הציבור לרבות אנשים עם מוגבלויות שונות ליהנות מהשירותים אותם הוא מציע.

כחלק מהפעולות בוצעה הנגשה באתר האינטרנט לאנשים עם מוגבלויות באופן המאפשר לגולשים לגלוש ביתר קלות ונוחות באתר, וכן מושקעים משאבים רבים על מנת שהחומרים באתר יונגשו בצורה ברורה וקלה.

אתר זה עושה שימוש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלות ספציפית להשתמש באתר ולעצב אותו לצרכיו.

האתר משתמש ביישום מבוסס AI הפועל ברקע ומייעל את רמת הנגישות שלו ללא הרף. יישום זה מתקן את בעיות ה- HTML של האתר, מתאים את הפונקציונליות לקוראי מסך המשמשים את המשתמשים העיוורים ואת פונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם לקויות מוטוריות.

הנגשת אתר האינטרנט של אמון הציבור כוללת לדוגמה בין היתר:

 • קורא מסך וניווט במקלדת: האתר שלנו מיישם את טכניקת תכונות ה- ARIA (יישומי אינטרנט עשירים נגישים), לצד שינויים שונים בהתנהגות, על מנת להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים באתר יוכלו לקרוא, להבין ולהנות מהפונקציות השונות באתר. ברגע שמשתמש עם קורא-מסך נכנס לאתר, הוא מייד מקבל הנחיה להיכנס לפרופיל קורא-המסך כדי שיוכל לגלוש ולהפעיל את האתר בצורה יעילה.

 • אופטימיזציה של קוראי מסך: במסגרת תהליך ההנגשה, מתנהל תהליך רקע שלומד את רכיבי האתר מלמעלה למטה, כדי להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה אנו מספקים לקוראי המסך נתונים משמעותיים באמצעות מערך התכונות של ARIA לדוגמה, אנו מספקים תוויות טופס מדויקות; תיאורים לסמלים הניתנים לפעולה (סמלי מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה וכו'); הנחיות אימות לתשומות טפסים; תפקידי אלמנטים כגון כפתורים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים (חלונות קופצים) ואחרים.

 • ניווט במקלדת: ניתן להפעיל את האתר כולו באמצעות ניווט עם המקלדת.
  בנוסף, משתמשים במקלדת ימצאו תפריטים לניווט מהיר ודילוג על תוכן, הזמינים בכל עת על ידי לחיצה על Alt + 1. משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כמו "M" (תפריטים), "H" (כותרות) "F" (טפסים), "B" (כפתורים) ו- "G" (גרפיקה) כדי לקפוץ לאלמנטים ספציפיים.

 • פרופיל בטוח לאפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש באתר בצורה בטוחה על ידי צמצום הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או שילובי צבעים שונים.

 • פרופיל לקויי ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב ליקויי הראייה כמו ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.

 • פרופיל נכות קוגניטיבית: פרופיל זה מספק תכונות עזר שונות המסייעות למשתמשים עם מוגבלות קוגניטיבית כמו אוטיזם, דיסלקסיה ואחרים, להתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות. אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לוויקיפדיה ולוויקימילון, ומאפשר לאנשים עם הפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ואחרים.

 • פרופיל ידידותי להפרעות קשב וריכוז: פרופיל זה מפחית באופן משמעותי את הסחות הדעת והרעשים, בכדי לעזור לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז והפרעות עצביות לגלוש, לקרוא ולהתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות.

 • פרופיל משתמשים עיוור (קוראי מסך): פרופיל זה מתאים את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כמו JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack קורא מסך מותקן במחשב המשתמש העיוור ואתר זה תואם אליו.

 • התאמות גופן וצבע, הנפשות ושמע – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודל הגופן, לשנות את סוגו, את המרווח, היישור והגובה. המשתמשים יכולים להבחור פרופילי ניגודי צבע שונים ויכולים להחליף את ערכות הצבע של הכותרות, הטקסטים והרקעים. ניתן לעצור את כל ההנפשות הפעילות באתר בלחיצת כפתור, ניתן להשתיק את השמע באתר כולו בלחיצת כפתור.

……………………………………..

אמון הציבור ימשיך לפעול על מנת לשפר את נגישות האתר כחלק מרצונו וממחוייבותו לאפשר שימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.

למרות המאמצים להנגשת האתר, ייתכן ויתגלו חלקים ספציפיים באתר שאינם נגישים. על כן, אם מכל סיבה שהיא הדף בו צפיתם לא הונגש לשביעות רצונכם, אנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה לקבלת מידע ו/או הצעות לשיפור הנגשת האתר. 

אמצעים חלופיים ליצירת קשר –
קיימים מספר אמצעים חלופיים ליצירת קשר עם המוקד הטלפוני:
דוא"ל – info@emun.org
פקס – 03-5601384
מכתב לכתובת – המסגר 5, תל אביב

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות