מה צריך לדעת לפני שנרשמים לקורס פסיכומטרי?

צעיר קורא מלפטופ

מה צריך לדעת לפני שנרשמים לקורס פסיכומטרי?

הבחינה הפסיכומטרית מהווה שלב חשוב עבור סטודנטים רבים.
מה צריך לדעת לפני שנרשמים?
אילו זכויות עומדות לנרשמים במקרה של ביטול?
ועוד כמה טיפים חשובים:

בישראל כיום מהווה הבחינה הפסיכומטרית שלב הכרחי בתהליך הקבלה ללימודים באוניברסיטאות ובמכללות רבות. הבחינות מבוצעות ע"י המרכז הארצי לבחינות והערכה, המציע מספר בחינות לדוגמה ומספר טיפים לנבחנים באתר הבית שלו. עם זאת, מרבית המועמדים לבחינה בוחרים לקבל הדרכה יסודית במסגרת קורסי ההכנה המתבצעים ע"י מכונים פרטיים. מאחר שמדובר בשירות אשר מחירו מגיע לאלפי שקלים, קיים צורך להסדיר את הזכויות העומדות לצרכנים מול המכונים.

בעבר בענף הפסיכומטרי, צרכנים נאלצו לחתום על חוזה מבלי שתהיה להם האפשרות לקרוא ולעבור עליו טרם החתימה. החוק היום מחייב את מכוני הפסיכומטרי לפרסם באופן ברור את תנאיי הלימוד. כמו כן, על החוזה לכלול פירוט ברור של המחיר הכולל של הקורס (לרבות דמי ההרשמה), תנאי התשלום, התנאים לביטול, תנאי הלימוד ופרטי מוקד שירות מטעם המכון לקבלת פניות ותלונות.

בנוסף, בעקבות יוזמת ארגון אמון הציבור, חלו שינויים חשובים בחוק בנושא דמי ביטול. בעבר, המכונים קבעו דמי ביטול בלתי סבירים והטעו צרכנים בדבר תנאים מהותיים בהסכם ההתקשרות.

כיום הוכנסו דמי הביטול למסגרת ברורה, לפי הסיווג הבא:
1. עד שלושים יום לפני תחילת הלימודים בקורס – ניתן לבטל ללא דמי ביטול, כנגד השבת חומרי הלימוד שנמסרו לתלמיד, וכול עוד לא נעשה שימוש בחומרי הלימוד.
2. משלושים יום לפני תחילת הקורס ועד תחילתו – דמי הביטול לא יעלו על 10% ממחירו הכולל של הקורס.
3. עד לאחר שליש מהמפגשים בקורס – דמי הביטול לא יעלו על 40% ממחירו הכולל של הקורס. אם תלמיד קיבל הנחה עקב התקשרות קבוצתית עם המכון – דמי הביטול לא יעלו על 50% מהמחיר הכולל.

במקרים של כוח עליון (בעיות בריאותיות, בעיות אישיות חריגות, ובעיות משפחתיות חריגות שלא ניתן היה לצפות מראש) זכאי התלמיד להחזר התשלום על ההשתתפות בקורס, בכל מועד.

בנוסף נקבע כי תלמיד זכאי להשתתף בשני שיעורי ניסיון ללא תשלום, לפני תחילת הלימודים בקורס. עוד קובע החוק כי לאחר כל מועד בחינה יפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה טופס מבחן ופתרון, כמו גם נתונים על תוצאות המבחן, כולל התפלגות התוצאות לפי מדדים שונים.

 

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות