הרשמו לניוזלטר

וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל!

דירוג אמון הציבור לאיכות השירות בענף החשמל ומוצרי האלקטרוניקה

כתבה על הדירוג חשמל ואלקטרוניקה

כתבה על דירוג איכות השירות בענף החשמל ומוצרי האלקטרוניקה של אמון הציבור

דירוג ענף החשמל והאלקטרוניקה של אמון הציבור לשנת 2019:

ענף חברות החשמל והאלקטרוניקה הינו אחד הענפים היותר מורכבים במשק עבור הצרכנים. לרוב אין לנו הצרכנים, סיכוי להבין מי נגד מי, ולמי לפנות כשיש לנו בעיה: למשווק? ליבואן? לנותני שירות? ומה זה בכלל יבואן מקביל?

כשהצרכנים קונים מכשיר חשמלי, החלטת הקניה מושתתת לרוב על היכרותם עם המותג: סוני, סמסונג, בוש, זנוסי, אבל שם המותג לא קשור בשום צורה למי שבפועל מוכר לנו את המכשיר, ויתרה מכך – מי שיתן לנו את השירות.

נדמה לכם שאתם יודעים עם מי עשיתם את העסקה? אבל האמת: אין לכם מושג! זו אחת הסיבות לכך שמדובר בענף שמככב תמיד במקום השני במצעד תלונות הצרכנים (אחרי תחום התקשורת).

ארגון אמון הציבור בדק את איכות השירות של העסקים בענף החשמל והאלקטרוניקה בדגש על הביטחון של הצרכן מול העסק במקרה שמתגלה בעיה או מחלוקת. מהדירוג תוכלו להבין היכן בטוח יותר לקנות.

המתודולוגיה של הדירוג נקבעה ע"י צוות מומחים על בסיס דגמי דירוג הנהוגים בעולם. ציוני הדירוג מתבססים על בדיקה איכותנית קפדנית וסיווג מקצועי ביותר של כלל התצפיות בידי צוות אמון הציבור.

הדירוג מתבסס על 1140 תלונות כנגד 75 עסקים מענף החשמל והאלקטרוניקה: יבואנים, משווקים ונותני שירות למוצרי חשמל וכן ספקי מערכות מיזוג אוויר.

הפרמטרים המרכזיים מתבססים על ניתוח תלונות שטופלו ונמצאו מתאימות להכללה בדירוג: איכות הטיפול בתלונות, מהירות המענה לתלונות, ושכיחות המקרים בהם העסק אינו עונה לתלונות.

הדירוג כולל גם פרמטרים חיצוניים כדוגמת היקף העיצומים הכספיים שהוטלו על העסק בנושאים צרכניים ונתונים מדירוגי חוות דעת חיצוניים כדוגמת 'גוגל' או 'זאפ'. במקרים בהם קיים מידע חלקי על התנהלות העסק מהתלונות, ניתן משקל רב יותר לדירוגים חיצוניים.

הדירוג נערך על תקופה של שנה ושלושה חודשים – מפברואר 2018 עד סוף אפריל 2019

▪  טווח הציונים נע בין 0.5 ל-5: 5 – רמת ההתנהלות הצרכנית הטובה ביותר ו- 0.5 את רמת התנהלות הצרכנית הגרועה ביותר.

אז מה מצאנו?

▪ ענף החשמל והאלקטרוניקה הוא ענף עתיר תלונות, מהווה כ-15% מכמות התלונות השנתית.

▪ הענף מאופיין ברמת תחרותיות וביזוריות גבוהה, הוא מורכב ממספר רשתות גדולות, לצד מספר רב של עסקים קטנים ואתרי מכר באינטרנט, ומצוי בתחרות מתמדת אל מול אתרי האינטרנט בחו"ל.

▪ הבעיות הבולטות בענף הן בעיות במימוש אחריות, בעיות בביטול עסקה ואספקת מוצר פגום – שלוש התופעות האלו מהוות כ-40% מכלל התלונות בענף. לעומת זאת, תחום שירות הלקוחות יחסית מצומצם בענף ומהווה פחות מ-4% מכלל התלונות.

▪ הציון הממוצע בדירוג ענף החשמל והאלקטרוניקה הוא 3.5 (מתוך 5), זמן המענה הממוצע לתלונות עומד על 15.3 ימים ואחוז העדר המענה לתלונות עומד על 10% (הנתונים מתייחסים לעסקים עם 4 תלונות ומעלה).

הבחירה במשווק חשובה, אבל בחירת היבואן חשובה עוד יותר!

  • היבואן ונותן השירות מטעמו קובעים איזה שירות ואחריות נקבל למוצר
  • מותג ודגם זה חשוב, אבל זכרו שאת אותו מותג מייבאים כמה יבואנים ולא כולם נותנים שירות באותה איכות!
שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות