כשקורס מתחפש לאוניברסיטה – אי החזרת דמי רישום לקורס במקרה של ביטול היא הפרה של חוק הגנת הצרכן

ענף הקורסים

ענף הקורסים בארץ, מציע שפע של קורסים במגוון עצום של נושאים. לאחרונה הבחנו בתופעה בענף הקורסים, שעלתה מהתלונות שקיבלנו, כאשר מכללות לא אקדמיות אשר גובות "דמי רישום" מהתלמידים, ומסרבות להחזיר אותם במקרה שהנרשם ביטל את ההרשמה בהתאם לחוק הגנת הצרכן. מדובר בהתנהלות שאינה עולה בקנה אחד עם הוראות חוק הגנת הצרכן, המקנה לעוסק במקרה כזה אך ורק את הזכות לדמי ביטול בסכום השווה ל-5% מסכום העיסקה או 100 ₪ לפי הנמוך מביניהם. לטעמינו, אין כל חשיבות להבדלה המלאכותית בין "דמי רישום" ל"דמי ביטול", וחוק הגנת הצרכן, לא מתיר הפרדה בין "דמי רישום" לדמי ביטול.

לדוגמא: דרור נרשם לקורס בלוגיסטיקה באחת המכללות הלא אקדמיות. לאחר יומיים דרור הבין שהקורס לא בשבילו, וביקש מהמכללה לבטל את העסקה. המכללה הגיבה שעל פי ההסכם, היא תחזיר את דמי התשלום לקורס, אך לא את דמי הרישום בסך 500 ₪.

מהלך זה של המכללה (אשר יש להניח שאינו חד פעמי), מפר את הוראות חוק הגנת הצרכן.

על פי חוק הגנת הצרכן לצרכן יש זכות ביטול תוך 14 ימים מהרישום לקורס, כל עוד נותרו 14 ימים לתחילת הקורס במכר פרונטלי (כאשר ההתקשרות בעיסקה היא בנוכחות משותפת של הצדדים), או שני ימי עסקים לפני תחילת הקורס במקרה שההתקשרות היא במכר מרחוק.

למשל: אם צרכן נרשם בתאריך 1.2.22 לקורס באמצעות אתר העסק, והקורס עתיד להיפתח ביום 16.2.22, יש לו זכות לבטל את העסקה עד יומיים שאינם ימי מנוחה לפני תחילת הקורס (13.1.22), והעסק רשאי לגבות דמי ביטול בסך 5% מערך העסקה או 100 ₪, לפי הנמוך מבינהם. לא ניתן להוסיף על דמי הביטול דמי רישום.

במקרה של דרור, המכללה השתמשה בפרקטיקה ידועה של אוניברסיטאות ומכללות החברות במל"ג (המועצה להשכלה גבוהה), אשר גובות דמי רישום בנוסף ובנפרד משכר הלימוד. האוניברסיטאות פועלות כדין, אולם על פי חוק הגנת הצרכן, הקורס ללוגיסטיקה שדרור נרשם אליו אינו רשאי לעשות את ההפרדה המלאכותית הזאת, בתקופת הביטול הקבועה בחוק הגנת הצרכן, ומדובר בהפרה של החוק.

עצם הסירוב להחזיר את "דמי הרישום" בתקופה בה עומדת לצרכן זכות הביטול, סותרת את הוראות תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) ואת הוראות חוק הגנת הצרכן לעניין דמי הביטול.

ארגון אמון הציבור מצר על פרקטיקה זו. מדובר בפרקטיקה שנלקחה מענף הלימודים האקדמיים, והשתרבבה גם לחוזים של המכללות הלא מוכרות ע"י המל"ג.

ההבדל המהותי לעניינינו בין לימודים באוניברסיטה לבין לימודי קורס, מתבסס על ת"צ 4605-11-13 בוצ'ס נ' אוניברסיטת בן גוריון, עליו הוגש ערעור לבית המשפט העליון שנדחה. בפסק הדין נקבע שאוניברסיטה אינה מוגדרת כ"עוסק", להבדיל מחברה המספקת קורסים, ולכן הוראות חוק הגנת הצרכן לא יחולו על אוניברסיטה אך כן יחולו על גופים שאינם מוכרים ע"י המל"ג ומקיימים קורסים שונים.

"תכלית קיומה של האוניברסיטה היא הקניית השכלה גבוהה ויצירת ידע באמצעות מחקר אקדמי, על כן, פעילות ציבורית זו של הקניית השכלה גבוהה, וכל הקשור בה עצמה, אינה יכולה להיחשב פעילות שבעטיה ניתן לראות באוניברסיטה "עוסק". אכן, קיימים מצבים שבהם פועל מוסד להשכלה גבוהה כ"עוסק". זאת, כאשר פעילותו נעשית ללא קשר ישיר להשכלה גבוהה. רק במקרה שבו ניתן, מבחינה עניינית, להפריד בין מכלול פעולותיה של המשיבה כמוסד להשכלה גבוהה, לבין פעולה אחרת הנבדלת מפעילותה העיקרית, ואשר הינה בעלת אופי מסחרי, ניתן יהיה לזהות את האוניברסיטה כ"עוסק". לדוגמא, השכרה או הרשאת השימוש במתקניה שלא לצורך למידה או מחקר, תמורת תשלום. הליך הרישום, הוא שלב הכרחי בפעילות הקניית ההשכלה הגבוהה". [מתוך פסק הדין].

אם כן, פסק הדין מבדיל בין אוניברסיטה או מכללה אקדמית, שם בסיום הלימודים הסטודנט או סטודנטית מסיימים עם תואר אקדמי, לעומת לימודים במכללות לא אקדמיות, אשר נכנסים תחת קטגוריית "קורסים". אותם קורסים אינם מוכרים על ידי המל"ג, ואינם מזכים בקבלת תואר בסיומם.

חשוב להבהיר: לאחר שעבר המועד הקבוע בחוק לענין ביטול הרשמה לקורס, העסק רשאי לגבות דמי רישום במקרה שהסכים לביטול ההרשמה, זאת משום שלאחר שתמה תקופת הביטול הקבועה בחוק מערכת היחסים בין הצדדים נשלטת בהתאם להסכם שביניהם, והדין לא מתערב בשלב זה, כל עוד לא מדובר בתנאי מקפח.

כמובן שגם במצב זה, מומלץ לאפשר לצרכנים זכות להשתחרר מהחוזה, כאשר דמי הביטול שייגבו יהיו מדורגים ומידתיים למשך הזמן בו הצרכנים נהנו מהשירות.

לסיכום עיקרי ההמלצות של אמון הציבור בנושא קורסים במכללות שאינן תחת חוק המל"ג:

  1. בדקו האם למכללה יש אישור מהמל"ג.
  2. תבדקו מה מדיניות המכללה לגבי ביטול העסקה.
  3. אם ביטלתם עסקה, בידקו מה הסכום שהוחזר לכם ואם הוא עומד בדרישות הדין.
  4. אם יש לכם תלונה בנושא – מוזמנים להגיש תלונה באתר אמון הציבור, ונטפל בה בשמחה.
שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות