הרשמו לניוזלטר

וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל!

נאלצתם לבצע ריקול – מה עושים?

מודעה של מוצר בריקול

היערכות מוקדמת למצב בו תדרשו ליישם ולהפעיל נוהל ריקול, עקב פגם בדגם מסוים של מוצר, היא בעלת חשיבות עליונה, גם בשמירה על שמו הטוב של המותג מול ציבור הצרכנים, וגם בניהול הסיכונים המשפטיים והכלכליים של החברה אשר עלולים לצוץ בעקבות זיהוי של תקלה כזו.

נוהל ריקול משתנה ממקרה למקרה, ומושפע באופן ישיר גם מהיקף המוצרים המצויים בבתי הצרכנים בישראל לגביהם מופעל הנוהל, וגם מהיקף הסיכונים הנובעים מהתקלה בגינה הוכרז על ביצוע הנוהל. ככל שהיקף המוצרים והיקף הסיכונים גבוה יותר, יידרשו יותר מאמצים מצד העסקים בהפעלת הנוהל. אין דין נוהל ריקול למוצר שגורם לנזק שולי
(כמו נזילות מים למשל) ישנו דין נוהל ריקול למוצר שעלול לגרום לנזק מהותי (פגיעה בגוף ובנפש).

מה אנו מציעים?

במקרים בהם הסיכון הבטיחותי הוא גבוה במיוחד, ראוי ונדרש כי עסקים יעמידו לרשותם כלים שיאפשרו להם לאתר באופן מיטבי ומדוייק את הלקוחות הרלוונטיים וזאת על מנת לבצע מולם פניות יזומות, במקרי הצורך, למניעת מימוש הסיכון.

ייצור מערך זיהוי מקיף של מרבית הצרכנים והקמעונאים, במקרים של מוצרים בהם התגלו פגמים שגרמו, או עלולים לגרום מוות או פגיעה בגוף, עשויה לייעל ולשפר הליכי הסרת מוצרים לא בטוחים מהשוק, להגדיל את אמון הצרכנים בבטיחות המוצרים הקיימים בשוק ובעיקר למנוע, ככל שניתן, סיכונים בריאותיים ו\או בטיחותיים לציבור הרחב.

אימוץ והטמעת נוהל עבודה לריקול, המבוסס על תקן ת"י 10393, (תקן ישראלי שאישר כלשונו את התקן הבינלאומיISO 10377, כתקן ישראלי, ומציג הנחיות מעשיות, בנוגע לאופן ביצוע ריקול ואף פעולות מתקנות נוספות, לאחר שהמוצר יצא מאזור הייצור).

היכולת לאתר את מרבית המוצרים הקיימים בשוק, משרת הן את ציבור הצרכנים והן את החברות והעסקים בענף, אשר יוכלו באמצעותה לנהל את סיכוניהם באופן יעיל ולצמצם את היקף הנזקים במקרה של ריקול.

בעלי/ות עסקים – למידע נוסף בנושא השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות