עסקים בעלי תו אמון הציבור מספרים עלינו

"אמון הציבור הוא שחפץ הגנה עבורי, מטעיות שיכולות לפגוע בלקוחות שלי. העבודה מול הצוות באמון הציבור הינה נעימה ונוחה, והתגובות מהירות כפי שנדרש בעולם עסקי. אני ממליץ לכל עסק שרוצה לישון טוב בלילה ושלקוחותיו יסמכו עליו ויאמינו בו, להצטרף לאמון הציבור, זאת בהחלט אחת ההשקעות הטובות שעשיתי."

אבי ברססט, CEO
הולנדיה – המרכז להנדסת שינה

הרשמו לניוזלטר

וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל!

הצגת המחיר על המוצר

הצגת מחיר

הצגת מחיר כולל

אמנם אנחנו רגילים בד"כ למצוא מדבקה או תווית מחיר על המוצר, אבל לא תמיד ישנה מדבקה כזו ולא תמיד המחיר שהוצג במדבקה יהיה המחיר שנדרש לשלם בקופה.

מה החוק קובע?
בהתאם לחוק הגנת הצרכן, על גבי כל מוצר המוצע למכירה חייב להיות מוצג מחיר, הן אם מדובר בחנות והן באתר אינטרנט.
מחיר המוצר שיש להציג הוא המחיר הכולל, כולל מע"מ וכולל כל הוצאה שאין לצרכן אפשרות מעשית לוותר עליה, למשל, עלות הובלה, כאשר אין אפשרות למשלוח אחר או איסוף עצמי ללא עלות.
המחיר יוצג רק במטבע ישראלי, אך יש מספר "פטורים" על פי חוק, למשל אם מדובר במחיר של כרטיס טיסה לחו"ל או בושם בדיוטי פרי (לרוב המחיר מוצג בדולרים או ביורו).

המחיר המחייב את הצרכן הוא המחיר שהוצג על המוצר גם אם המחיר בקופה גבוה יותר
במקרה שעסק חייב את הצרכן במחיר הגבוה ולא מוכן לזכות אותו על ההפרש, החוק קובע סנקציה לפיה זכותו של הצרכן לתבוע את העסק, ובית המשפט רשאי לפסוק עד 10,000 ש"ח פיצוי ללא הוכחת נזק.
יחד עם זאת, כאשר הוצג מחיר בטעות ברורה, שגם הצרכן היה יכול לדעת כי מדובר בטעות (למשל מיטה זוגית ב-50 ש"ח), לעמדת אמון הציבור, מחיר זה לא יחייב את העסק, שהרי, העקרון בכל עסקה הוא תום לב של שני הצדדים לעסקה.
כמו כן, בוודאי שמתם לב כי ברשתות שיווק, ליד המחיר, יש מה שנקרא "מחיר ליחידת מידה" (למשל מחיר לפי ליטר / 100 מיליליטר, קילו / 100 גרם).
חובה הצגת מחיר ליחידת מידה חלה על מוצרים הנמכרים בתפזורת ועל מוצרים ארוזים, שלפי חוק או תקן חייבים להציג את הכמות. 
מטרת הוראות אלו היא לאפשר לצרכן להשוות מחירים בין שני מוצרים דומים, כאשר הדבר לא תמיד היה אפשרי במוצרים במשקלים שונים (למשל מוצר ששוקל 750 גרם לבין מוצר מתחרה ששוקל 650 גרם).

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר ומערכת התלונות