במהלך שנת 2012 נכנסו לא מעט חוקים ותקנות המשפיעים על הכיס של כולנו. ריכזנו עבורכם את חמשת החוקים והתקנות שכדאי לזכור גם בשנת 2013.

הפחתת דמי ניהול בקופות הגמל וביטוחי מנהלים:
בפברואר 2012 התבשרנו כי ועדת ועדת הכספים החליטה להורות על הפחתה של דמי ניהול בקופות הגמל ובביטוחי מנהלים. במסגרת ההפחתה נקבע כי דמי הניהול המקסימליים אשר ניתן לגבות בקופות גמל ובפוליסות ביטוח מנהלים מ 2% ל 1.05%. מדובר בבשורה חשובה עבור משקי הבית בישראל ובחיסכון של עשרות אלפי שקלים לאורך השנים.
לקריאה נוספת

זיכויים ושוברי מתנה: 
במאי 2012 נכנס לתוקף תיקון לחוק הגנת הצרכן בתחום הזיכויים ושוברי מתנה. התיקון קובע מספר כללים חשובים שמטרתם להקל על הצרכנים. בין היתר: הארכת תוקף הזיכויים לשנתיים לפחות, איסור שימוש בדיו מחיק או דוהה, חובה לציין התניות ופרטים מהותיים על גבי שובר הזיכוי ועוד. 

לקריאה נוספת

חוק פיצוי וסיוע – ענף התיירות: 
באוגוסט 2012 נכנס לתוקף חוק חשוב בענף התיירות הקובע באילו תנאים זכאיים הנוסעים להטבות או פיצוי כספי במקרים בהם הטיסה המריאה באיחור או בוטלה. החוק בא לתת מענה לאחת הבעיות המרכזיות עימן מתמודדים נוסעים במקרים בהם חלים עיכובים הגוררים נזקים נוספים כגון קיצור החופשה, פספוס טיסות המשך וכד'. 

לקריאה נוספת

ה''חבילה הצרה'' – כבלים ולווין:
בעקבות תקנות חדשות של משרד התקשורת ב 1.12.2012 השיקו חברות הכבלים והלווין חבילת ערוצים צרה הכוללת מספר ערוצים בסיסיים וערוצי רדיו. הרעיון מאחורי ''החבילה הצרה'' היא לספק לצרכנים חבילה שתכלול מספר ערוצים בנושאים שונים (מוזיקה, סרטים, ערוץ בשפה הרוסית) בנוסף לערוצים הקיימים במסגרת השידור הדיגיטלי וכל זה במחיר מוזל. בפועל מחירי החבילות התגלו כפחות אטרקטיביים (149 ש''ח בכבלים ו 169 ש''ח בלווין) לעומת השידור הדיגיטלי המאפשר קליטת 6 ערוצים (ערוץ 1, 2, 10, 23 ,33, ערוץ הכנסת וערוצי רדיו) בתשלום חד פעמי. 

לקריאה נוספת

תקנות זמני המתנה:
ב 12.12.2012 נכנסו לתוקף תקנות הגנת הצרכן (מתן שירות טלפוני) המתייחסות לזמני המתנה טלפונית בשירותים מתמשכים. התקנות חלות על חברות התקשורת, הסלולר, הטלוויזיה והאינטרנט, חברות הגז והמים, חברת החשמל וחברות המספקות שירותי רפואה דחופה. מדובר בבשורה חשובה ביותר עבור ציבור הצרכנים הסובל לא פעם מזמני המתנה ארוכים ביותר בשירותים השונים. 

לקריאה נוספת

Tags: