לקראת הקיץ לא מעט בני נוער יוצאים לקייטנות בחו"ל. הנה כמה טיפים חשובים: 

  1. סקר שוק: מומלץ לערוך סקר שוק הכולל בדיקת מחירים, יעדים, פעילויות מוצעות, קשר אישי עםאיש קשר. ישנן חברות רבות שפועלות בארץ ושולחות ילדים למחנות קיץ בחו"ל, ועל כן כדאי ומומלץלערוך השוואה מקיפה לפני שמקבלים החלטה. 

  2. חתימה על הסכם: הקפידו לקבל עותק של החוזה לאחר החתימה ולשמור עותק ממנו. בדקו כי בחוזה מופיעים כל התנאים שהובטחו לכם בעל פה. במידת הצורך, ניתן לבקש אישור בדואר האלקטרוני .

  3. מה כוללת העסקה: בידקו איזה שירותים ואיזה פעילויות מתחייב העסק לספק כחלק מן החבילה מעבר לכלכלה ולינה. אם יש פעילויות ספורט אתגרי, יש לבחון האם מספק העסק ביטוח מתאים. בדקו האם למחנה מגיעים בני נוער מכל העולם, או רק מישראל. מומלץ לבדוק איזה אוכל מוגש אם לילדכם יש דרישות תזונה מיוחדות, כגון אוכל כשר, אוכל צמחוני ואוכל מיוחד לחולי צליאק. כמו כן כדאי לבדוק מהו סדר היום של הילדים, כמה זמן מוקדש ללימודים, כמה לפעילויות פנאי וכמה זמן חופשי ניתן להם. 

  4. הוצאות נלוות: בדקו היטב עבור אילו דברים אתם נדרשים לשלם עוד תוספת תשלום כגון: מיסים שונים, תהליך הוצאת הויזה, דמי כיס לילד ועוד. 

  5. צוות רפואי: בדקו האם יש צוות רפואי במקום המחנה שיכול לתת עזרה ראשונה, בטרם פניה לרופא דרך הביטוח; בידקו גם כיצד מפעילים את הביטוח בקרות מקרה רפואי המחייב זאת. חשוב מאוד לשמור את הקבלות במידה הילד מפונה לרופא דרך הביטוח, כדי שתוכלו להזדכות על התשלום מול חברת הביטוח, לאחר שילדכם ישוב ארצה. 

  6. דמי ביטול: סוגי עסקאות אלו נקראות "עסקת מכר מרחוק", כאשר הביטול אפשרי תוך 14 ימים מיום ביצוע עסקה או קבלת מסמך גילוי. הביטול חייב להעשות בכתב. במצב כזה, דמי הביטול הינן 5% או 100 ש"ח לפי הנמוך מביניהם. שימו לב על מה מחתימים אתכם ומהם דמי הביטול שקובע בית העסק, ולבדוק האם ההסכם תואם את הנאמר בחוק. 

  7. בדקו את הפרטים הקטנים שיבטיחו קשר עם ילדיכם בזמן שהותם במחנה: כיצד ניתן ליצור עימם קשר. האם יהיו זמינים לשיחות סקייפ? האם יש צורך ב החזקת טלפון נייד, או בכרטיס חיוג שנקנה בארץ? בררו גם כיצד ניתן להגיע לילד במקרה חירום ולאן ניתן להתקשר. בדקו כמה יהיה עליכם לשלם עבור שינוי טיסות ועלויות נוספות אם ילדכם יידרש לשוב הביתה באמצע התקופה (בשל רצון לחזור ארצה, קשיי הסתגלות או התנהגות שאינה הולמת. בעקרון, רוב החברות לא מחזירות כסף על הימים שנותרו לסיום המחנה, אולם, אם מדובר בבעיה רפואית בגינה על הילד לחזור לארץ, יתכן והחברה תעזור בהפעלת הביטוח.

 

קטגוריה: 
Tags: